I Memoriał Jana Czernyhowskiego

W niedzielę 3 lipca 2022 r. w Gołańczy odbył się I Memoriał Jana Czernyhowskiego w podnoszeniu ciężarów.

Memoriał rozpoczął się Mszą św. w intencji trenera śp. Jana Czernyhowskiego, następnie w Kompleksie Sportowym im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej założyciela sekcji podnoszenia ciężarów w Gołańczy. Prezes GKS Zamku Gołańcz Wojciech Osuch odczytał informacje o działalności trenera i zaprosił do zwiedzenia wystawy okolicznościowej.

Następnym punktem Memoriału był turniej w podnoszeniu ciężarów do lat 15. Zawody rozegrano w formule Sinclair’a, zastosowano przeliczniki z Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów, dlatego chłopcy i dziewczęta mogli sprawiedliwie między sobą rywalizować.

I miejsce zajęła Zuzanna Dołżańska z Budowlanych Kucera Logistic Group Nowy Tomyśl z wynikiem 292,4 pkt.

II miejsce zajęła Róża Włodarczyk z GKS Zamku Gołańcz z wynikiem 243 pkt.

III miejsce zajął Maciej Tomaszewski Budowlanych Kucera Logistic Group Nowy Tomyśl z wynikiem 233,7 pkt.

W rywalizacji drużynowej wygrali Budowlani Kucera Logistic Group Nowy Tomyśl, przed GKS Zamkiem Gołańcz i AKS Myślibórz.

Wyniki naszych pozostałych zawodników:

Wiktoria Frieske 183,4 pkt.

Martyna Frieske 127,9 pkt.

Julia Kemnitz 133,8 pkt.

Mateusz Pawlicki 148,4 pkt.

Poza konkursem wystartowały także Zuzanna Ślipek – 328,4 pkt. i Wiktoria Gniot – 211,1 pkt.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a trójka najlepszych i wszystkie członkinie Kadry Polski z Gołańczy – Zuzanna Ślipek, Marcelina Woźniak i Róża Włodarczyk – nagrody ufundowane przez córki śp. Jana Czernyhowskiego. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i przybycie na Memoriał zaproszonym gościom, a w szczególności rodzinie wieloletniego trenera i działacza naszego klubu.